תביעה נגד חברת ביטוח חיים

You are currently viewing תביעה נגד חברת ביטוח חיים

תביעה נגד חברת ביטוח חיים – על הסוגים השונים

תביעות נגד חברות ביטוח יכולות להתבצע בכמה דרכים. תביעה נגד חברת ביטוח חיים או כל ביטוח אחר, יכולה להיות ישירות מול חברת הביטוח עצמה, תוך מיצוי כל זכויותיו של התובע או בני משפחתו, או יכולה להיעשות אל מול המערכת המשפטית.

מדובר בשתי התנהלויות שונות לחלוטין, הכוללות, כל אחת במסגרתה, כמה שלבים שונים והיערכות מסוג אחר. מהם מאפייניה של כל אחת מתביעות אלו וכיצד היא מתנהלת? על כך, במאמר הבא.

פנייה ישירה אל חברת הביטוח

במקרים בהם מדובר בהליך של תביעה נגד חברת ביטוח חיים כתוצאה מאירוע ביטוחי, ישנה החובה לפנות ישירות אל חברת הביטוח, על פי חוק. פנייה זו יכולה להיעשות על ידי בני משפחתו של המבוטח, מעסיקו או המבוטח עצמו במידה והתביעה קשורה למימוש זכויות פנסיוניות הקשורות בביטוח. חוק חוזה הביטוח, שנחקק בשנת 1981 לשם הגנה על המבוטח מפני כוחה הרב של חברת הביטוח המבטחת אותו, מחייבו, על פי סעיפים 22,23, ליידע את חברת הביטוח בגין האירוע הביטוחי שאירע לו.

במסגרת פנייה זו, עליו להגיש תביעה לחברת הביטוח, כדי שזו תוכל לפעול באופן הנכון ביותר, לרבות בחינת המקרה עצמו ובחינת חבותה במסגרת הפוליסה הקיימת. על פנייה זו להיעשות בכתב ובהקדם, ובמיוחד בטווח של שלוש שנים על מנת לממש את זכויותיו והפיצוי המגיע לו בגין תביעה זו.

פנייה אל המערכת המשפטית

במקרים של תביעה נגד חברת ביטוח חיים, המסרבת להכיר בחבותה ולשלם לתובע או לבני משפחתו את תגמולי הביטוח, ישנה אפשרות לפנות אל המערכת המשפטית ולתבוע את חברת הביטוח במסגרת זו. במסגרת תביעה זו ישנה דרישה מצידו של התובע לחייב את חברת הביטוח לשלם לו את תגמוליו ולהכיר בזכויותיו, כפי שמגיעים לו במסגרת פוליסת ביטוח חיים. מעל לשליש מהתביעות המוגשות לחברות הביטוח מועברות לטיפול מול המערכת המשפטית, לאור דחייתן של חברות הביטוח לממש את זכויותיהם של המבוטחים. מדובר בתביעות נפוצות מאד ובהליכים המתנהלים באופן תדיר בבתי המשפט.

כיצד זה מתנהל

תביעת חברת הביטוח, בין אם במסגרת פנייה ישירה אליה או במסגרת פנייה אל המערכת המשפטית, מצריכה את מעורבותו של גורם מומחה, על מנת לנהל את התביעה באופן הנכון ביותר. חברת הביטוח, במהלך תביעה זו, עושה שימוש במידע רב וחשוב, על מנת שתזכה בתביעה. ברשותה ידע רב, ניסיון ויכולת גבוהה על מנת להתמודד עם כך. לעומתה, התובע עצמו, האדם הפרטי, איננו בקיא בתחום כלל ואין ברשותו את כל הכלים הדרושים, על מנת לנהל את התביעה באופן הנכון ביותר. חוסר ידע זה עשוי לפגוע בו ובסיכוייו להצליח בתביעה.

ולכן, במקרים אלה, סיוע מצד עורך דין ביטוח, המתמחה בתחום זה של תביעות חברות ביטוח, לרבות ביטוח חיים, חשובה ביותר. בעזרת עורך דין מקצועי ומיומן ניתן לנהל את התביעה אל מול חברת הביטוח או המערכת המשפטית באופן יעיל מאד, על פי כל הנהלים הנדרשים. בין אם מדובר באיסוף ראיות רלוונטיות, התמודדות אל מול החוקר מטעמה של חברת הביטוח וכדומה, בעזרתו של עורך הדין, המייצג את התובע, ניתן לעשות זאת נכון.

לסיכום

אם אתם מעוניינים לקבל את כל הזכויות המגיעות לכם במסגרת פוליסת ביטוח החיים שלכם, מומלץ לכם לפנות בהקדם אל עורך דין, המתמחה בתחום ובעל ניסיון בתביעות חברות ביטוח. פנייה אליו תגדיל את סיכוייכם לקבל את אשר מגיע לכם ותאפשר לכם לנהל את התביעה באופן המקצועי ביותר.

כתיבת תגובה