היתרונות בשכירת משרד עורכי דין לטיפול בתביעה שלך !

משרד עורכי דין הינו גוף משפטי המאגד צוות עובדים מקצועיים, המתמחים לרוב במספר סוגי תביעות ודינים. משרד עורכי דין בנוי בדרך כלל באופן היררכי כאשר את המשרד מנהלים מספר שותפים, שהינם עורכי דין בכירים ומנוסים אשר בחרו להקים יחדיו משרד בבעלות משותפת. במשרדים גדולים מועסקים גם עורכי דין שכירים, לרוב בתחילת דרכם המקצועית, ותחתיהם עובדים סטאז'רים בשנת התמחותם.

הייצוג המשפטי על ידי משרד עורכי דין מספק יתרונות רבים, שהחשוב מביניהם הוא הכוח הייצוגי הרב שעומד מאחורי הלקוחות ומעניק להם גב חזק, ידע נרחב ויכולות השפעה. כמו כן, באמתחתו של המשרד ניסיון בתחומים רבים, כך שאדם הנדרש לתביעות בתחומים שונים אינו צריך לבזבז זמן יקר ולכתת רגליו בין מספר עורכי דין.

משרד עורכי דין

תביעות המיוצגות על ידי משרד עורכי דין

משרדי עורכי דין משמשים שני סוגים עיקריים של לקוחות: לקוחות הנדרשים לתביעה חד פעמית ולקוחות הנזקקים לייצוג ושירות משפטי קבוע ושוטף. בתוך כך, משרדי עורכי דין עוסקים בתביעות משפטיות מסוגים שונים, ביניהן:

 • תביעות משפחתיות – תביעות אישיות שמקורן בסכסוכים משפחתיים כדוגמת גירושין, הסכמי ממון, ניהול צוואה ומשמורות על הילדים. משרדי עורכי דין המתמחים בתביעות משפחתיות מספקים ליווי והדרכה מקצועית לאורך כל ההליך המשפטי, אשר מטבע עיסוקו בנושאים אישיים מלווה תדיר במטענים רגשיים ונפשיים.
 • תביעות נזיקין – תביעות נזיקין הינן תחום נרחב הכולל תתי תחומים רבים, כדוגמת רשלנות רפואית, תאונות עבודה ותאונות דרכים. משרד עורכי דין עשוי לאגד עורכי דין המתמחים בצדדים שונים של תביעות נזיקין, וכך מספק ללקוחותיו ייצוג משפטי וידע רחבי היקף.

 

 • תביעות בתחום העסקי –  על מנת לתפקד כראוי, כל חברה ועסק בינוניים וגדולים נדרשים לייצוג משפטי שוטף בתחומים שונים, כדוגמת תביעות ביטוח, מקרקעין, נדל"ן, דיני חוזים, דיני חברות, הוצאה לפועל ודיני עבודה. משרד עורכי דין מספק לחברות ולארגונים אלו ייצוג מקיף הנוגע בהיבט המשפטי של החברה באופן קבוע ושוטף.

חשיבות עורך הדין המייצג אתכם

אומנם משרד עורכי דין מהווה משענת משפטית חשובה, אולם גם לעורך הדין שנבחר לייצג אתכם ישנה חשיבות מכרעת בתביעה. ראשית, חשוב לוודא שעורך הדין אשר נבחר מטעם המשרד הינו בעל ניסיון מוכח בתחום תביעתכם. אל תהססו לתחקר אותו לגבי הסמכתו וניסיונו בהופעה מול בית המשפט, ובעיקר כאשר מדובר בעורך דין צעיר. מומלץ לערוך פגישת היכרות עם עורך דין, בה תוכלו להתרשם ממנו באופן אישי, ובמידה ואין כימיה ביניכם בקשו מהמשרד עורך דין אחר. במידה ונבחר לייצג את תיקכם עורך דין שכיר, ודאו שגם אחד מהשותפים הבכירים במשרד יהיה מעורב באופן אישי. ייתכן שעבור המשרד מדובר בתיק שולי, אך עבורכם תביעה זו הינה חשובה ומהותית.

דוגמא לתביעות מוגשות

אנשים רבים מנסים לחסוך בהוצאות משפטיות, ולכן בוחרים במשרד עורכי דין על פי עלויותיו הנמוכות. יש לציין כי במקרים רבים העלויות הזולות באות על חשבון המקצועיות והטיפול המקיף בתיקכם, מה שמגדיל את הסיכויים שתפסידו בתביעה. דוגמא לכך היא מקרים של עורכי דין לעסקאות מקרקעין, המציעים מחיר נמוך העומד על מאות שקלים בודדים. במחיר זה אין אפשרות לבצע את כל הבדיקות הנדרשות כחוק, כגון בדיקות תיק בניין, רשם המשכונות ובדיקות ברשויות השונות. בנוסף, בדיקות אלו עולות כסף וכרוכות בהשקעת זמן, לכן סביר להניח שמשרד הגובה תעריפים זולים יוותר על מרבית הבדיקות, וכתוצאה מכך עלולים להיגרם ללקוח נזקים חמורים עקב ביצוע עסקת מקרקעין גרועה ולעיתים לא חוקית.

סיכום

משרדי עורכי דין מאגדים צוות משפטי מקצועי בעל ידע נרחב. בעת בחירת משרד עורכי דין חשוב לבדוק מה הם תחומי ההתמחות של המשרד, והאם הינם רלוונטיים לגבי המקרה הספציפי שלכם. כמו כן, יש לוודא שגם אם לא מייצג אתכם עורך דין בכיר של המשרד, אכן יבוצע מעקב וליווי מטעם אחד הבכירים אחר תיקכם באופן אישי.

[ois skin="skin2"]

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. נסים

  רעיון מצויין במשרד אחד תחת גג אחד הרבה אופציות . מה עם תביעות אזרחיות?

  1. admin

   תודה רבה, יש המכנים זאת: One Stop Shop.
   למה אתה מתכוון בשאלתך אודות תביעות אזרחיות ?

כתיבת תגובה